Efortul lui Sol Bamba de 16 minute pentru Cardiff

Uncategorized

Efortul lui Sol Bamba de 16 minute pentru Cardiff în urmă cu mai bine de două luni este singurul gol din prima repriză pe care Chelsea l-a primit în ultimele 11 meciuri, timp în care a permis să fie înscrise cinci în a doua perioadă. Având un avantaj de 3-0 împotriva adversarilor nebăgăniți din Belarus, aceștia nu au reușit complet să-l ridice pe Aleksei Rios dintr-o lovitură liberă și i-au permis mijlocașului să se ducă la poarta îndepărtată pentru o intervenție. Ruben Loftus-Cheek lovește hat-trick-ul. în Europa, plimbarea lui Chelsea împotriva lui Bate Citește mai mult

„Am fi putut face mai bine în ultimele 20 de minute”, a spus Sarri, a cărui echipă se deplasează duminică la Burnley. „Aveam nevoie doar să mutăm mingea și să luăm poziții. Dar am acordat spațiu adversarilor, așa că la final am primit un gol foarte prost. Nu mi-a plăcut – este foarte periculos.Dar Sarri este relaxat în legătură cu eforturile continue ale celor doi atacanți de frunte ai săi, Álvaro Morata, care are trei goluri în nouă starturi, și Olivier Giroud, care este încă fără gol în acest sezon, după cinci starturi și cinci apariții suplinitoare și ale căror eforturi au fost din nou fără recompensă împotriva lui Bate.

„Cunoaștem caracteristicile lui Giroud”, a spus Sarri. „De obicei, el nu marchează multe goluri într-un sezon, dar este întotdeauna foarte util pentru echipă. Deci Giroud nu este o problemă pentru noi.Cel mai important lucru este că echipa va continua să joace acest fotbal. ”The Fiver: înscrieți-vă și primiți e-mailul zilnic cu fotbal. truc, în timp ce Ross Barkley a marcat în ambele sale două jocuri din Chelsea. “Cu o lună în urmă eram îngrijorați de faptul că mijlocașii nu au marcat”, a spus Sarri. „Acum, în ultimele trei meciuri au marcat goluri bune. Cred că dacă vom putea juca în continuare acest fotbal, poate atacanții vor putea înscrie. ”